Mersin Valiliği : Halk plajı değil Millet Bahçesi olacak

Mersin Valiliği : Halk plajı değil Millet Bahçesi olacak

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap SEÇER geçtiğimiz günlerde Mersin’de atıl durumda olan aqua park alanının halk plajı olması için çalışma başlatmıştı. Projenin 30 Ağustos da hazır olacağını belirten Vahap SEÇER, valiliğin çalışmaları durdurun yazısından sonra çalışmalar durdu.

CHP’nin eski Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit ÖZCAN zamanında yapılan aqua park’ın yasalara aykırı olması sebebi ile MHP Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ tarafından mahkeme kararı ile yıkılmıştı. Yaklaşık 20 milyon TL gibi bir maliyetin çöpe gittiği alan bu seferde Valilik ve Belediye arasında kaldı.

ÇALIŞMALARI DURDURUN

Vali Yardımcısı Mustafa Atsız imzasıyla gönderilen resmi yazıda;

“21.06.2019 tarihinde anılan taşınmazın mahalinde yapılan tespitte, taşınmaz üzerinde belediyeniz tarafından iş makinesi kullanılmak üzere faaliyetler yapıldığı anlaşılmış olup, Millet Bahçesi yapılmak üzere tahsis ve projelendirme çalışmaları devam eden söz konusu alanda, idaremiz izni olmadan taşınmaz mal üzerinde herhangi bir faaliyette bulunma yetkiniz olmadığından taşınmaz üzerinde yapılan çalışmalara derhal son verilmesi hususunda gereğini tebliğen rica ederim” ifadelerine yer verildi;

BİR PARA ÖDEYİP GİRİLMEYECEK

Valiliğin yazısından sonra açıklama yapan Vahap SEÇER  “Ayrı bir bedel ile girmeyecek insanlar. Bir para ödeyip girmeyecek oraya ya da ödeyeceklerse de çok sembolik olacak. Belediyenin bir şirketi, mesela Denizkızı Şirketi, sizin de izninizle orayı çalıştırsın diyeceğiz. Duşunu, kabinini, vatandaş gelsin orada kullansın” dedi.

 

Açık kaynak paylaşım sitesi