Ekrem İmamoğlun’dan Cumhurbaşkanı’na Çağrı

Ekrem İmamoğlun’dan Cumhurbaşkanı’na Çağrı

23 Haziran seçimlerinin galibi olan Ekrem İMAMOĞLU yaptığı basın açıklamasında 

Öncelikle bugünkü 23 Haziran’da yaptığımız seçimi tabiki anlamlı bu seçimin en önemli ifadelerinden birisi de Türkiye’nin demokrasisine vuracağı damgaydı.

Önce bugün on binlerce, yüz binlerce diye ifade edebileceğim sandık başında görev yapan bütün yol arkadaşlarıma, günün kahramanlarına; sandıklarda, oklullarda, il ve ilçe seçim kurullarında hizmet eden bütün arkadaşlarıma minnet duygularımız ifade etmek istiyorum. Onlar bugünün demokrasi kahramanlarıydı.

Ancak şunu da belirtmek isterim ki bugün hali hazırda elimizdeki seçim verileri süreci netleşmeye dönük izlenim oluştursa da biliyoruz ki net sonuçlar tutanklarla olur.

Sandık görevlisi arkadaşlarıma, bilişim, hukuk sorumlularına sonuç netleşinceye kadar görevlerinin başında kalmalarını önemle rica ediyorum.

İstanbullular değerli vatandaşlarımız Türkiye’de demokrasi saatinin her zaman tıkır tıkır işlemesi yanındayız. Malesef 31 Mart’ın sonuçlarını herkes biliyor. Gerçeklerin üzerini örterek gerçekleri gizleyemezsiniz.. Bugün bir de hesap pusulusanın çıktığını söyleyebilirim. Bu İstanbul’da bir sayfa kapandı yeni bir sayfa açııldı anlamına gelmiyor. Yeni bir başlangıç anlamına geliyor.

Bunu yanlız bana oy verenler değil seçimleri büyük bir olgunluk içinde geçiren bütün vatandaşlarımız sağlamıştır. İstanbullu vatandaşlarımıza minnet duygularımı iletiyorum. Dünya ülkelerine de gerçeği öğrettiniz. Tabiki teşekkürlerim var. Başta eşime, Oğullarıma, genel başkanımıza, il ve ilçe başkanlarımıza, İstanbuldaki ilçe başkanlarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza ve özellile sayıları 150 bini aşan demokrasi inançlı insanlara, Bütün siyasi partili vatandaşlarımıza, ister Türk, ister Kürt, İster Süryanilere… Kısacası bu şehrin asil vatandaşlarına, dinamik gençlerine, dualarıyla beni ayakta tutan annelerimize, kampanya direktörümüze, basın danışmanına, sosyal medya ekibimize, destek veren, türkü yazan o güzel insanlara ve tabiki tün 16 milyon İstanbulluya teşekkürlerimi iletiyorum. Seçimi bütün İstanbullular bütün Türkiye kazanmıştır. Kısa sürede herkes böyle hissedecek… Bu benim hayatımdaki en önemli en gururlu görevdir. Bu görevi bütün İstanbullulara en iyi şekilde yapmaktan başka gayem olmayacaktır.

Kıymetli İstanbullular partiler tabu değildir. Milletin refahı için çalışan kurumlardır. Yani araçtır. Bunu her vatandaşın bilmesini istiyorum. Parti liderlerini kutsallaşturmak asla doğru değildir. Çünkü egemenlik kayıtsız şartsız sadece milletindir. Milyonlarca insana kusursuz çalışacağız. Gençliğimiz ve çalışkanlığımız var.

Yeni bir dönem başlatmak istiyoruz. Sadece milletimizden alacağını düşünüyorum.

Sizler Türkiye’nin demokrasi itibarını herkesin gözünde korudunuz. Türkiye’yi yakın coğrafyadaki başka ülkelere benzetmeye çalışan dünyaya da işin aslını öğrettiniz. Teşekkürler sevgili hemşehrilerim. Başta eşime, oğullarıma, kızıma, anneme ve babama, CHP ve İYİ Parti’nin genel başkanlarına, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, il ve ilçe başkanlarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza, CHP ve İYİ Parti örgütlerine, sayıları 150 bini aşan demokrasi ve adalet davasına inanan yürekli İstanbul gönüllülerine. Yanımıza duran tüm partililere, HPD seçmenlerine, MHP seçmenlerine, AK Parti seçmenlerine, DSP seçmenlerine, bu güzel şehirde yaşayan tüm komşularımıza, ister Kürt, ister Türk, ister Çerkez, ister Ermeni, İstanbul’un çocuklarına, annelerimize, ninelerimize, beyefendilerimize, başarılı kampanyayı yürüten kampanya direktörüne, çalışma arkadaşlarına, sevgili basın danışmanıma, sosyal medya ekiplerine, her zaman yanımda olan polis ve koruma ekiplerine, sahada görev yapan yüzbinlerce demokrasi aşığı partililerimize, Türkiye’nin dört bir yanından benimle ve demokrasi mücadelemize şiir yazan, şarkı söyleyen, arayan, soran yurdumun güzel insanlarına ve tabiki tüm 16 milyon İstanbulluya teşekkür ediyorum.

Seçimi bir parti, bir grup, bir kişi değil, tüm İstanbullular kazanmıştır. Bunu şu an belki kimse hissedemiyor, göreceksiniz kısa sürede herkes böyle hissedecek. Benim için sandıktan sefer görev emri çıkmıştır. Vatandaş bana İstanbul’u bana yeşil alanlarla doldurma seferberliğini vermiştir. Bu benim hayatımdaki en değerli, en gururlu, en onurlu görevdir. Bu görevi tüm İstanbullulara mahcup olmadan yapmaktan başka gündemim yoktur.

“Sayın Erdoğan’a Sesleniyorum.”

Sayın Erdoğan’a seslenmek istiyorum. Konuştuğumuz 16 milyon vatandaşımızın ihtiyacıdır. Sizinle uyum içerisinde çalışmaya hazırım… İstanbul’un acil çözüm bekleyen tüm konularını ele almak isterim. Mazbatamızı alıp başlamanın ardından görüşlerinizi almak ve görüşlerimizi aktarmak için sizinle görüşme talebimi buradan iletiyorum.

İstanbul’un acil sorunlarında merkezi yönetimle uyum içinde çalışmak gereklidir. Seçim öncesinde vatandaşa anlattığım yol haritasına uygun olarak sizinle uyum içinde çalışmaya hazırım.

Açık kaynak paylaşım sitesi