Hulusi Akar’dan Libya’ya “Bedeli çok ağır olacak”

Hulusi Akar’dan Libya’ya “Bedeli çok ağır olacak”

Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar, Hafter güçleri sözcüsünün Türkiye’ye yönelik tehditlerine ilişkin,“Bölgede barış ve istikrarın sağlanmasına katkıda bulunmaya devam ederken hasmane tutum veya saldırıların bedeli çok ağır olacak, en etkili ve şiddetli şekilde mukabele edilecektir. Tarafımıza yöneltilebilecek her türlü tehdit ve düşmanca hareketlere karşı tedbirimizi aldığımız bilinmelidir.” dedi.

Akar, Japonya’nın Osaka şehrinde düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’nde sonuç değerlendirilmesi sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Libya’da Giryan kentinin kontrolünü kaybeden Halife Hafter’e bağlı güçlerin sözcüsü Ahmed Buzeyd el-Mismari’nin, tüm Türk hedeflerini düşman hedefi saymakla tehdit ettiği hatırlatılarak konu hakkında düşüncesi sorulan Akar,

“Bölgede barış ve istikrarın sağlanmasına katkıda bulunmaya devam ederken hasmane tutum veya saldırıların bedeli çok ağır olacak, en etkili ve şiddetli şekilde mukabele edilecektir. Tarafımıza yöneltilebilecek her türlü tehdit ve düşmanca hareketlere karşı tedbirimizi aldığımız bilinmelidir.” dedi.

Açık kaynak paylaşım sitesi

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Tavsiye

Umut Meraş Beşiktaş’ta !