Evcil Hayvanınızla Seyahat Etmek

Evcil Hayvanınızla Seyahat Etmek

Evcil Hayvanınızla Seyahat Etmek

Evinizi evcil bir hayvanla paylaşıyorsunuz ve seyahat etmeniz gerek. Bırakacak kimseniz olmayabilir veya birlikte gitmek isteyebilirsiniz.

En iyisini hekiminiz bilir. Evcil hayvanınızla seyahat sözkonusuysa, ilk yapmanız gereken veteriner hekiminizi ziyaret etmek. Genel bir muayeneden sonra hayvanın sağlıklı olduğunu kesinleştirip hekiminize hangi yolculuk tipinin en uygunu olacağını danışın.

Evcil hayvanlarla otobüs seyahati prosedürleri de firmadan firmaya değişiyor. Otobüs firmalarının hepsi evcil hayvanınız ile seyahat etmenize izin vermeyebilir, uygun boyutlardaki kafes ya da kutuya sahip olsa dahi yanınıza almanıza izin vermeyebilirler. Bazen de uygun boyutlardaki kafes veya kutudaki hayvanınızı bagaj bölümünde olması şartı ile otobüse alabiliyorlar. Tüm bu ihtimaller doğrultusunda firma ile iletişime geçin.

Kendi arabanızla seyahat etmek, evcil hayvanınız için en konforlusu gibi görünüyor. Ama hayvanınızın arka koltukta kalması için önlem almalısınız ,aksi takdirde trafik kazaları meydana gelebilir. En önemli kural, hayvanın dinlenmesi ve tuvalet ihtiyacını gidermesi için iki-üç saatte bir mola vermek. Kedi ve köpeklerin vücut ısısı özel bir mekanizmayla düzenleniyor. Bu nedenle arabada onları uzun süre tek başına bırakmayın!

Tren ile seyahat  evcil hayvanınız açısından daha sağlıklı ve konforlu bir seçenek. Küçük evcil hayvanlarınızı yanınızda taşıyabiliyorsunuz.  Fakat onlara da bilet satın almanız gerekiyor.(elbette yanınızda sağlık karnesi yanınızda bulunmalı!)

 

Öğrenci :)

Tavsiye

GTA 6 GELİYOR!