Evcil Hayvanınıza Sevginizi Göstermenin Yolları

Evcil Hayvanınıza Sevginizi Göstermenin Yolları

Evcil Hayvanınıza Sevginizi Göstermenin Yolları;

Evimizin neşeli üyesi, çocuklarımızın en yakın arkadaşı, sadık dostlarımız… Yaşamımıza renk ve keyif katan evcil hayvanlarımızın, bizimle birlikte mutlu ve uzun bir ömür geçirebilmesi için uygulamamız gereken bazı noktalar var.

1. Göz teması kurun 
Sevilen bir kişinin gözlerine derinlemesine bakmak , uzun zamandır bir sevgi ve güven işareti olarak kabul edildi, ama bunun, evcil hayvanınızla aranızdaki sevgi için de geçerli olduğunu biliyor muydunuz? Önde gelen bilim insanları yakın zamanda, evcil hayvanınızın size baktığı zaman, esasen sizi gözleriyle kucakladıklarını keşfettiler.

2. Evcil hayvanınıza bir masaj verin 
Bir hayvana dokunmanın kan basıncını düşürebileceği ve stres atma aracı olarak işlev görebileceği kanıtlanmış bir gerçektir. Bununla birlikte, bu sevgi gösterme biçimi, aslında karşılıklı yararlara sahip olabilir. Örneğin bir kediyi baştan kuyruğa doğru sevmek, kanepenizi, yatak odanızı veya iş yerinizi doğal olarak güvenli bir yere dönüştürecek olan kedi , kaslarınızı gevşetebilir.

3. Oynamak ve eğlenmek 
Çocuk olmanın nasıl bir şey olduğunu hatırlıyor musunuz? Hayat, oynamak, eğlenmek ve sadece kaygısız olmakla ilgiliydi. O günler uzun zaman önce görünebilir, ancak evcil hayvanınız çocuğunuzun kilidini açmanın anahtarıdır. Hayvanlar, özgürce oynamasına ve geri çevirmelerine izin vermekten başka bir şey sevmez, neden onlara katılmıyorsun? Parkta köpeğinizle çamurlu olun, kedinizle mutfağın etrafında ip kovalayın ya da hamsteriniz için bir tuvalet kağıdı tüneli ağı oluşturun. Hayvanınız oyunun macerasını ve heyecanını sevecek ve bunun bir parçası olduğunuz için sizi sevecektir.

Evcil hayvanlarımız hayatımızın önemli bir parçası ve onları ne kadar sevdiğimizi göstermek, sadece ilişkilerin gelişmesini sağlayabilir. Peki ne bekliyorsun?

 

Öğrenci :)