Binali Yıldırım Oyunu Kullandı

Binali Yıldırım Oyunu Kullandı

Ak Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım Oyunu Kullandı.

Ak Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, oyunu eşi Semiha Yıldırım ile birlikte Tuzla Emlak Konut Cemil Meriç ilkokulunda 1049 no’lu sandıkta oyunu kullandı. Oyunu kullandıktan sonra yaptığı basın açıklamasında,
“Teşekkür ediyorum. Oyumuzu kullandık vatandaşlık görevimizi yaptık. İnşallah bugün oy kullanma süresi bitince oylar sayılacak ve gelecek 5 yıl için İstanbul’u kim yönetecek, İstanbullular karar vermiş olacaklar. İstanbul halkının verdiği karar başımız gözümüz üzerinde yeri vardır. Mutlaka en doğru kararı İstanbullular vermiş olacak buna yürekten inanıyorum. Biz altı mayıstan beri adaylar olarak kampanyalarımızı yapıyoruz her ilçede, her mahallede hemşerilerimiz ile buluştuk, projelerimizi anlattık, vaatlerimizi anlattık, bir konuştuk iki dinledik, eminim ki bugün konuşma sırası seçmenindir. İstanbullu hemşerilerimizindir ve onlar bugün kararını vermiş oluyor. İstanbul’un bir dünya şehri olması için bugüne kadar ülke genelinde edindiğimiz tecrübeleri uygulamak için seçimler önemli bir fırsat. Rabbim İstanbul’umuz için ülkemiz için bu seçimleri hayırlı uğurlu etsin. Kampanya esnasında belki kırgınlıklar olabilir rakipler arasında da olabilir veya vatandaşlarımızdan kırgınlıklar olabilir. Bugün artık kırgınlıkları bırakmak geleceğe odaklanma zamanıdır diye düşünüyorum. Bilerek veya bilmeyerek bir İstanbullu kardeşimize, rakiplere bir yanlış yaptıysak, haksızlık yaptıysak helallik istiyorum. Seçimlerimiz hayırlı olsun .” dedi.

Muhabirin geçen sefer beraber geldiğiniz torunlarınız yerine başka torunlarınız ile geldiniz sorusuna “Torun çok bizde 6 torun var. Daha doğrusu bugün Ahsen ile Erhan geldi. Tabi o birlerinin haberi yok bu arada.” Kura ile mi getiriyorsunuz sorusuna “yok onları atlattık, onlar çizgi filme daldı bizde gelmiş olduk” diyerek esprili yanıt verdi.
Muhabirin il dışından gelen kişiler hakkında sorduğu soruya ise;

“Tabi bu seçimde sadece İstanbul seçmeni değil Anadolu’nun her tarafından vatandaşlarımız İstanbul’la ilgilendiler. Çünkü İstanbul da tanıdıkları var akrabaları var onlarda bu kampanyada aktif görev aldılar. Ben bu vesile ile seçimler boyunca kampanyada görev alan kampanyada gönüllü katılan bütün Anadolu’dan gelen vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum.”

“Seçimleri Ak Parti İl Başkanlığında takip edeceğim.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım Twitter üzerinden ise “Seçim kampanyası sırasında rakipler arasında veya vatandaşlarımızdan da kırgınlıklar olabilir. Bugün artık kırgınlıkları bırakmak, geleceğe odaklanma zamanıdır. Bilerek veya bilmeyerek eğer bir İstanbullu kardeşimize, rakiplere bir yanlış yaptıysak helallik istiyorum.” Şeklinde twit attı.

Açık kaynak paylaşım sitesi