Başkan Erdoğan oyunu kullandı

Başkan Erdoğan oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oyunu kullandı. Oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamalarda,

Başkan Erdoğan’ın Üsküdar Saffer Çebi İlkokulu’nda oyunu kullandı. Eşi Emine Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak ile birlikte geldi.

Saffer Çebi İlkokulu’nda 3300 no’lu sandıkta oyunu kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul’umuz için, ülkemiz için hayırlı olsun” diyerek oyunu sandığı attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda “Ne yazık ki 31 Mart’tan sonra mevcut gelişmeler böyle bir seçimin yapılması, Yüksek Seçim Kurulu kararıyla yenilenmesi yoluna gidildi. Bugün de İstanbul’umuzda bu seçimi gerçekleştiriyoruz. Temennim odur ki, İstanbul’umuza İstanbul’umuzun geleceğine tecrübesiyle dinamizmiyle ve Ankara-İstanbul bütünleşmesiyle bir sürecin getirilmesini çok çok faydalı buluyorum. Bunun için de İstanbul seçmeni İstanbul için en isabetli kararı verecektir diye düşünüyorum. Gayretleriniz için de sizlere teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

KATILIMIN YÜKSEK OLMASI GEREKİR.

“Hepimiz çok gayret ettik. İstanbul dışında olanları buraya taşıma için. Tekrar buradan memleketlerine gönderilmesi noktasında bir çalışma. İstanbul’da olanlar da inanıyorum ki bu işin önemini çok iyi biliyorlar. Sizler burada yakından takip ediyorsunuz. Herhalde katılımın yüksek olması gerekir.”

İstanbul seçim sonuçlarını İstanbul’da takip edeceğini belirtti.

 

Açık kaynak paylaşım sitesi